OSZI P&J Sport Team mistrzem IV edycji TALKu.

Oszi na pierwszym, Devilsi ze srebrem, brązem cieszą się zawodnicy TCZ.

Opisujemy rywalizację w poszczególnych parach walki o miejsca w lidze.

O miejsce 7

Drin Team : MASSDEK 0:2 (44:27 i 63:26)

Zawodnicy Massdeku pokazali charakter i utwierdzili w tym, że postęp gry beniaminka naszej ligi ciągle trwa. Massdekowcy w obu meczach byli skoncentrowani i zdeterminowani. Nie można niestety powiedzieć tego samego o drużynie Drin Teamu. W pierwszym meczu brak koncentracji w pierwszej kwarcie (18: 3), przypłacili przegraniem całego spotkania.

W drugim spotkaniu Massdek tak samo zmotywowany jak w pierwszym, zaś Drin Team jakby bez wiary w zwycięstwo. Są takie drużyny, którym nie leży konkretny przeciwnik. Tak chyba jest w tej parze. Drin Team z 4 gier z Massdekiem wygrał tylko jedno w IV edycji.

Massdek do zwycięstwa w walce o 7 miejsce poprowadzili Filip Maniuk i Marek Jankowski.

Statystyki meczowe:

O miejsce 5

SRKFiS POLPHARMA : ProCam 2:0 (75:38 i 57:51)

Dwa spotkania i dwa zwycięstwa starogardzian grających w piątkę. Pierwszy mecz bezdyskusyjna dominacja graczy stowarzyszenia. W spotkaniu niedzielnym nie było już tak łatwo wygrać z drużyną ProCamu. Ich gra uległa zmianie. Musiała nastąpić zmiana stylu gry, ponieważ w niedziele zagrało tylko dwóch zawodników, którzy grali dnia poprzedniego, Adam Depka i Adam Serkowski. Niedzielny skład był agresywniejszy w obronie i roztropniejszy w ataku. Gdyby nieprzegrana pierwsza kwarta przez ProCam (17: 10) mogłoby dojść do 3 meczu w tej parze.

W parze zwyciężyła drużyna, która gra ze sobą od lat. Gratulujemy drużynie

SRKFiS POLPHARMA zajęcia piątego miejsca.

O miejsce 3

Stars i Panowie : TCZ 0:2 (47:76 i 47:56)

Drużynie byłych już mistrzów pozostała walka o brązowy medal, nie zaprzepaścili tej okazji.

Tak jak Massdek nie leży Drink Teamowi, tak TCZ nie leżał nigdy Stars i Panowie.

TCZ w pierwszym meczu zdobyli w pierwszej kwarcie przewagę, którą utrzymali i powiększali do końca meczu. Mimo zespołowej gry Stars i Panowie nie byli w stanie dotrzymać im kroku.

Mecz niedzielny nie wyglądał tak jednostronnie jak większość pojedynków tych drużyn. SiP pokazał, że potrafi grać zespołowo. To dobry prognostyk na V edycję dla tej drużyny.

Zespół TCZ cieszy się z trzeciego miejsca, nie są już mistrzami, ale mają medal.

Drużynę TCZ do medalu poprowadził Piotr Samujło, Tomasz Hibner, Bartosz Kosmaczewski i Tomasz Smykowski.

Gratulujemy brązowego medalu!!!

O miejsce 1

OSZI PJ SPORT TEAM : DEVILS TCZ 2:1 (39:53 , 69:55 i 53:45)

Mecze finałowe podobały się wszystkim kibicom. Nie zabrakło twardej męskiej walki, finezji w grze i dramatycznych pogoni w końcówkach meczów.

Obie ekipy w sobotnim meczu pojawiły się w pełnych składach. Devilsi z kwarty na kwartę powiększali minimalnie swoją przewagę i ostatecznie wygrali ten mecz czternastoma punktami. Pierwszy mecz obfitował w twardą męską grę pod tablicami. Ofiarami ty bojów stali się Piotr Ross, zerwane wiązadła krzyżowe i Artur Olszewski, złamany nos.

Ktoś może powiedzieć, że zadecydowała niska skuteczność Hicksa za 3 punkty. Tak, ale to chyba było spowodowane dobrą obroną Devilsów.

W drugim mecz zabrakło zawodników podkoszowy, zarówno jednej, jak i drugiej drużyny.

Nie zagrali: Piotr Ross (kontuzja), Roman Olszewski (kontuzja), Jarosław Bałamączyk (absencja). W tak poszatkowanych składach, najważniejszą okazała się dyspozycja rzutowa Michaela Hicksa. Zdobył on w tym meczu 37 punktów. I poprowadził Oszi do zwycięstwa.

Można napisać, że o mistrzostwie zadecydowały braki kadrowe Devilsów i decyzja Romana Olszewskiego, że jednak zagra, w trzecim meczu, z bólem pleców. W Devilsach pojawił się Jarek Bałamączyk, ale zabrakło Michała Saidowskiego.

Mimo wspaniałej gry kapitana Jarka Kubaka, Devilsi nie zdołali powstrzymać Oszi, z skutecznym Michaelem i zbierającym bez przeszkód 21 piłek z tablic starszym Olszewskim.

Tą dwójkę dzielnie wspomagał Beniamin Chłusewicz, który w ważnych momentach rzucał za trzy punkty. Devilsi nie bez walki i w niepełnym składzie ulegli Oszi tylko ośmioma punktami.

Beniaminek mistrzem ligi!!! Gratulacje dla OSZI P&J Sport Team !!!

Zapraszamy na Mecz Gwiazd. Konkurs wsadów, umiejętności koszykarskich, rzutów za 3 punkty, rozdanie nagród i niespodzianki.

Najbliższa sobota, w hali ZSRiK na ul. Czyżykowskiej 17, o godzinie 17:00. Zapraszamy!!!